PERPETUUM Sp. z o.o.

Producent ultradźwiękowych mierników poziomu cieczy od 1989 roku.

PERPETUUM Z.O.O.

Producent ultradźwiękowych mierników poziomu cieczy od 1989 roku.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ
previous arrow
next arrow
Slider

O nas

Jesteśmy polską firmą produkującą czujniki bazujące na ultradźwiękach wysokich częstotliwości, a w szczególności jesteśmy producentem mierników poziomu paliwa szeroko stosowanych w systemach monitoringu GPS flot pojazdów ciężarowych. 

big tank of water supply in metropolitan waterworks industry plant site

Realizujemy projekty od 1989 roku związane z poziomem płynów. Od ponad dekady z powodzeniem produkujemy sondy mierzące ilość ropy w zbiornikach pojazdów ciężarowych, lokomotyw i różnego rodzaju maszyn roboczych.

Podstawą naszej działalności są sondy paliwowe, które posiadają ugruntowaną opinię na rynku, jako niezawodne i łatwe w montażu. Każdy odbiorca sond jest traktowany indywidualnie i otrzymuje od nas wsparcie techniczne.

Produkcja i utrzymanie wysokich standardów sond jest naszym priorytetem. Nasze rozwiązania bazują na doświadczeniu zebranym przez ok. 15-lat produkcji. Sprzedając ponad 35 tys. urządzeń udoskonaliliśmy je w stopniu zapewniającym pewne i stabilne działanie w każdych warunkach.

Urządzenia były opracowane od podstaw w naszej firmie i przez lata udoskonalane. W ten sposób wypracowaliśmy nasze własne unikalne know-how. Na rynku tylko my opanowaliśmy technikę ultradźwiękową wysokiej częstotliwości.

Nasza Oferta

W głównej mierze nasze sondy znajdują zastosowanie jako element monitoringu GPS (TMS) floty pojazdów ciężarowych, lokomotyw i wszelkiego rodzaju maszyn roboczych. Mogą też być łączone z dowolnie innymi systemami z dziedziny automatyki i kontroli. Wszystkie nasze sondy są ultradźwiękowe. Zastosowane elementy konstrukcyjne są optymalnie dobrane i zapewniają wysoką odporność na czynniki chemiczne występujące w oleju napędowym, a projekt mechaniki zapewnia samoczynne czyszczenie elementów pomiarowych z osadów. Do standardowego wyposażenia należy również filtr mechaniczny przeciwdziałający zabrudzeniom.

Główne zalety naszych sond ultradźwiękowych to:

- niewrażliwość na zmiany warunków otoczenia (temperatura, ciśnienie i skład paliwa)
- niezawodność (brak elementów ruchomych, hermetyczność konstrukcji)
- prosty montaż (krótka instrukcja montażu, czynności niewymagające kwalifikacji i szkoleń)

UMPP-1
z poziomym wzorcem kompensującym i interfejsem cyfrowym

Cechą szczególną jest zastosowanie własnego wzorca długości, przy pomocy którego na bieżąco korygowane są parametry wpływające na dokładność pomiaru: temperatura, gęstość i ciśnienie. W efekcie sonda podaje wiarygodny pomiar bez względu na zastosowane paliwo - olej napędowy, czy też bio-paliwo. Informacją wyjściową jest sygnał cyfrowy wysyłany interfejsem RS-485 (4.8 kbps). Dane wysyłane przez sondę zawierają informację o wysokości [mm] cieczy w zbiorniku lub jego zawartość w litrach. Dodatkowo w pamięci sondy można zapisać różne użyteczne informacje, m. in.: nr rejestracyjny pojazdu, datę instalacji/skalowania, dane instalatora.

 

 napięcie zasilania +18...+30 VDC (+10...+18 VDC)
 pobór prądu 50 mA
 maksymalny zakres pomiarowy  1500 mm
 standardowa długość sondy 800 mm
 uchyb pomiaru  1 %
 rodzaj mierzonego paliwa zgodnie z PN-EN 590
 sygnał wyjściowy RS 485
 długość kabla połączeniowego 10 m
 temperatura pracy urządzenia -30...+50 ºC
 stopień ochrony obudowy  IP68

UMPP-1a
z poziomym wzorcem kompensującym i interfejsem analogowym oraz komunikatorem

Sonda pomiarowa wyposażona we wzorzec długości, przy pomocy którego na bieżąco korygowane są parametry wpływające na dokładność pomiaru: temperatura, gęstość i ciśnienie. W efekcie sonda podaje wiarygodny pomiar bez względu na zastosowane paliwo - olej napędowy, czy też bio-paliwo. Informacja o zmierzonej wysokości jest przedstawiona za pomocą sygnału analogowego proporcjonalnego do zmierzonej wysokości.
Dodatkowym (opcjonalnym) wyposażeniem ułatwiającym instalację sondy jest Komunikator. Pozwala on skonfigurować sondę nawet jeszcze przed instalacją. Służy do ustawienia długości rurki pomiarowej skracanej na wysokość zbiornika.

napięcie zasilania

 +18...+30 VDC (+10...+18 VDC)

pobór prądu

20 mA

maksymalny zakres pomiarowy

1500 mm

standardowa długość sondy

800 mm

uchyb pomiaru

1 %

rodzaj mierzonego paliwa zgodnie z

PN-EN 590 (olej napędowy)

sygnał wyjściowy

analogowy 10 bit
0 ... 10 V ( 0... 5 V )

długość kabla połączeniowego

10 m

temperatura pracy urządzenia

-30...+50 ºC

stopień ochrony obudowy

IP68

UMPP-2
z pionowym wzorcem kompensującym i interfejsem analogowym

Kompaktowa sonda nadająca się do montażu w trudnodostępnych miejscach ze względu na pionową rurkę wzorcową i małe rozmiary obudowy.

W celu korekcji parametrów wpływających na dokładność pomiaru (temperatura, gęstość , ciśnienie) zastosowany jest wzorzec długości, lecz, inaczej niż w sondzie UMPP-1, jest on krótszy i umocowany pionowo zajmując mniej przestrzeni. Sonda podaje wiarygodny pomiar bez względu na zastosowane paliwo – olej napędowy czy też bio-paliwo.

napięcie zasilania

+18...+30 V DC (nominalnie +24 V DC)

pobór prądu:

20 mA

standard sygnału wyjściowego:

0...10 V

zakres pomiarowy słupa cieczy

33 do 1000 mm

dokładność pomiaru słupa cieczy

1 %

strefa martwa

max 33 mm

masa sondy

0,65 kg (sonda, wyposażenie, kabel)

sygnał wyjściowy

napięcie

stopień ochrony obudowy

IP68

Chcesz więcej szczegółów?

Zaufali nam